Tuesday, July 16, 2013

گفتگوی روزانه محسن سازگارا 20تیر72

سلام پنج شنبه 20 تیر 92 ،11 ژوئیه 2013

در مورد 5 موضوع امروز صحبت می کنیم

موضوع اول : شنبه 22 تیر ماه مراسم 40 آقای طاهری امام جمعه اسبق اصفهان بر گزار می شود که هم زمان است با حادثه 5 رمضان سال 57 که بعد از دستگیری آقای طاهری تعدادی از مردم اصفهان با هجوم مامورین امنیتی کشته شدند به هر حال این مناسبت یک مراسمی از ساعت 9.30 شب بعد از افطار در گلستان شهدای اصفهان کنار ارام گاه آقای طاهری بر گزار خواهد شد و مجید انصاری سخنران مراسم خواهد بود . خانواده آقای طاهری هم از همگان دعوت کردند که در این مراسم شرکت کنند . خانوادهای دو پیرو اهل حق که خود سوزی کرده بودند عنوان کردند که مامورین امنیتی انها را تهدید کردند که حق ندارند مراسمی برای این دو پیرو اهل حق در سطح شهر بر گزار کنند.

موضوع دوم : اصغر محمود یان زندانی سیاسی دهه 60 که به 6 سال حبس محکوم شده و همسر او هم به 5 سال حبس محکوم شده و در بند زندان زنان اوین است . در حالی که 62 سال سن دارد و بسیار بیمار است به زندان عادی سمنان منتقل شده است و به دلیل اعدم رسیدگی پزشکی اصغر محمودیان دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است . وفا قادری – بهزاد فرج الله ای و خالد حسینی سه تن از عضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری و هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند فریبا پژوه روزنامه نگار اصلاح طلب که به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود بازداشت و روانه زندان شد اصغر فرهادی فیلم ساز سرشناس در برگشت به ایران با برخورد نیروهای مامورین امنیتی مواجه شده ابتدا پاسپورت او را گرفتند و بعدا به او پس دادند و لی بعدا به او اعلام کردن برای پاره ای از توضیحات باید به دستگاهای امنیتی مراجعه بکند .

 علی خدا بخش سرمایه گذار چندین روزنامه اصلاح طلب هم که به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بازداشت شد . این در حالی است که به او فشار اوردند نامه افع بنویسد و زیر بار نرفته به این ترتیب کاملا دیده می شود که آقای خامنه ای فشار را افزایش داده و بسیاری از بچه های سیاسی که در مرخصی بودند را به زندان بر گردانده و بسیاری از کسانی که احکامشان در حال صدور بود و یا در مرحله تجدید نظر بود را قطعی کردند و امدند بازداشت کردند برای ان که آقای خامنه ای کخ یک قدم عقب رفته در انتخابات چنگ دندان نشان دهد و به فعالین و مردم ثابت کند که قرار نیست چیزی عوض بشود و قرار نیست که فضا باز شود .
موضوع سوم : معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو عنوان کرده که با تک نرخی شدن ارز و تبدیل قیمت دارو به 2447 تومان به عضای هر دلار داروهای وارداتی حداقل بین 40 تا 90 درصد افزایش قیمت پیدا کردند . آقای رفسنجانی در دیدار با هیئت مدیره انجمن داروسازان از وضیعت دارو انتقاد کرد و تحریم کنندگان جهانی را هم به باد انتقاد گرفته است مهدی موسوی جانشین حوزه مقا ومت بسیج 10 اهواز جنازه اش برگشته و در روز دوشنبه او را در اهواز تعشیع کردند جالبه که این چندمین بار است که سپاهی ها و بسیجی ها کشته های شان از سوریه می اید اما سعی می شود در هیچ جا عنوان نشود که در کجا و چگونه کشته شده اند . 

هارون یشایایی رئیس انجمن کلیمی های ایران در مقاله که در روزنامه شرق نوشته به شدت به آقای احمدی نژاد و اظهارات اخیرش حمله کرده که دوباره ایشان گفته بود مثل یک بسیجی ترمز بریده به هالاکاست حمله کرده ایشان در دوره ریاست جمهوریش و ستون فقرات سرمایه داری را شکسته است و گفته چرا ما باید فاشیسم را اب بکشیم و کشتار یهودیان را باید سعی بکنیم که تو جیه بکنیم و به دنبال تعریف های آقای ضرغامی از احمدی نژاد مزدش را گرفت و هئیت وزیران آقای احمدی نژاد دیروز تصویب کرد که زمین های نمایشگاه بین مللی تهران به صدا سیما وا گذار شد . بی بی سی گزارش داده از ایمیل ملی که قرار است به ایرانی ها داده شود و اعلام کرده این ایمیل به شدت نا امن است چون از پروتکل ها و از برنامه های یک ایمیل قدیمی استفاده شده که اصلا قابل اعتماد نیست.

موضوع چهارم : محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین با حکم بازداشت دادستان کل مصر مواجه شده است و همین طور حکم بازداشت معاون او چندین تن از معاونان او از رهبران این گروه سیاسی هم صادر شده است روزنامه مصری نوشته کشور های عربی خلیج فارس مثل عربستان و امارات و دیگران دست به اخراج هواداران این گروه سیاسی از کشور هایشان زدند . به هر حال دیروز با فراخوان این گروه هزارن تن در مسجدی در شمال شرق قاهره دست به تجمع زدند و گروهی در این مسجد  تحصن کردند و خواسته انها باز گشت مرصی به ریاست جمهوری است. کنگره امریکا بخش جمهوری خواهان به شدت در حرف های وزارت خارجه امریکا که اخیرا گفته بود نفوذ ایران در امریکای لاتین کم شده انتقاد کردند و گفتند سفارت خانه های 5 تا به 12 درامریکای لاتین رسیده و گزارش 500 صفحه ای که باز پرس ویژه پرونده امیاد و یا انفجار مقر یهودیان در آرژانتین تهیه کرده بود مستند قرار دادند که ایران  دربسیاری از عملیات تروریستی منطقه دست دارد ولی وقتی برای ادای شهادت این باز پرس ویژه را به کنگره دعوت کرده بودن با مخالفت دولت آرژانتین مواجهه شدند که اجازه ندادند که او به ایران برود

موضوع آخر : فرمانده هوا و فضای سپاه ملاقاتی را که دیروز با آقای خامنه ای داشته لغت شرف یاب را برای این دیدار به کار برده است لغتی که کاملا سلطنعتی بوده و معنی ان این است که این آقای فرمانده قبلا هیچ شرفی نداشته و با رسیدن با حضور آقای خامنه ای صاحب شرف شده است . آقای شریعتمداری گفتند که خدمات آقای احمدی نژاد از مشروطه تا امروز بی نظیر است.

اندکی صبر سحر نزدیک است
 تا فردا شاد پیروز موفق سرافراز باشید
 به امید پیروزی ایران و ایرانی        

No comments:

Post a Comment