Tuesday, July 16, 2013

گفتگوی روزانه محسن سازگارا 20تیر72

سلام پنج شنبه 20 تیر 92 ،11 ژوئیه 2013

در مورد 5 موضوع امروز صحبت می کنیم

موضوع اول : شنبه 22 تیر ماه مراسم 40 آقای طاهری امام جمعه اسبق اصفهان بر گزار می شود که هم زمان است با حادثه 5 رمضان سال 57 که بعد از دستگیری آقای طاهری تعدادی از مردم اصفهان با هجوم مامورین امنیتی کشته شدند به هر حال این مناسبت یک مراسمی از ساعت 9.30 شب بعد از افطار در گلستان شهدای اصفهان کنار ارام گاه آقای طاهری بر گزار خواهد شد و مجید انصاری سخنران مراسم خواهد بود . خانواده آقای طاهری هم از همگان دعوت کردند که در این مراسم شرکت کنند . خانوادهای دو پیرو اهل حق که خود سوزی کرده بودند عنوان کردند که مامورین امنیتی انها را تهدید کردند که حق ندارند مراسمی برای این دو پیرو اهل حق در سطح شهر بر گزار کنند.

موضوع دوم : اصغر محمود یان زندانی سیاسی دهه 60 که به 6 سال حبس محکوم شده و همسر او هم به 5 سال حبس محکوم شده و در بند زندان زنان اوین است . در حالی که 62 سال سن دارد و بسیار بیمار است به زندان عادی سمنان منتقل شده است و به دلیل اعدم رسیدگی پزشکی اصغر محمودیان دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است . وفا قادری – بهزاد فرج الله ای و خالد حسینی سه تن از عضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری و هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند فریبا پژوه روزنامه نگار اصلاح طلب که به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود بازداشت و روانه زندان شد اصغر فرهادی فیلم ساز سرشناس در برگشت به ایران با برخورد نیروهای مامورین امنیتی مواجه شده ابتدا پاسپورت او را گرفتند و بعدا به او پس دادند و لی بعدا به او اعلام کردن برای پاره ای از توضیحات باید به دستگاهای امنیتی مراجعه بکند .

 علی خدا بخش سرمایه گذار چندین روزنامه اصلاح طلب هم که به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بازداشت شد . این در حالی است که به او فشار اوردند نامه افع بنویسد و زیر بار نرفته به این ترتیب کاملا دیده می شود که آقای خامنه ای فشار را افزایش داده و بسیاری از بچه های سیاسی که در مرخصی بودند را به زندان بر گردانده و بسیاری از کسانی که احکامشان در حال صدور بود و یا در مرحله تجدید نظر بود را قطعی کردند و امدند بازداشت کردند برای ان که آقای خامنه ای کخ یک قدم عقب رفته در انتخابات چنگ دندان نشان دهد و به فعالین و مردم ثابت کند که قرار نیست چیزی عوض بشود و قرار نیست که فضا باز شود .
موضوع سوم : معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو عنوان کرده که با تک نرخی شدن ارز و تبدیل قیمت دارو به 2447 تومان به عضای هر دلار داروهای وارداتی حداقل بین 40 تا 90 درصد افزایش قیمت پیدا کردند . آقای رفسنجانی در دیدار با هیئت مدیره انجمن داروسازان از وضیعت دارو انتقاد کرد و تحریم کنندگان جهانی را هم به باد انتقاد گرفته است مهدی موسوی جانشین حوزه مقا ومت بسیج 10 اهواز جنازه اش برگشته و در روز دوشنبه او را در اهواز تعشیع کردند جالبه که این چندمین بار است که سپاهی ها و بسیجی ها کشته های شان از سوریه می اید اما سعی می شود در هیچ جا عنوان نشود که در کجا و چگونه کشته شده اند . 

هارون یشایایی رئیس انجمن کلیمی های ایران در مقاله که در روزنامه شرق نوشته به شدت به آقای احمدی نژاد و اظهارات اخیرش حمله کرده که دوباره ایشان گفته بود مثل یک بسیجی ترمز بریده به هالاکاست حمله کرده ایشان در دوره ریاست جمهوریش و ستون فقرات سرمایه داری را شکسته است و گفته چرا ما باید فاشیسم را اب بکشیم و کشتار یهودیان را باید سعی بکنیم که تو جیه بکنیم و به دنبال تعریف های آقای ضرغامی از احمدی نژاد مزدش را گرفت و هئیت وزیران آقای احمدی نژاد دیروز تصویب کرد که زمین های نمایشگاه بین مللی تهران به صدا سیما وا گذار شد . بی بی سی گزارش داده از ایمیل ملی که قرار است به ایرانی ها داده شود و اعلام کرده این ایمیل به شدت نا امن است چون از پروتکل ها و از برنامه های یک ایمیل قدیمی استفاده شده که اصلا قابل اعتماد نیست.

موضوع چهارم : محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین با حکم بازداشت دادستان کل مصر مواجه شده است و همین طور حکم بازداشت معاون او چندین تن از معاونان او از رهبران این گروه سیاسی هم صادر شده است روزنامه مصری نوشته کشور های عربی خلیج فارس مثل عربستان و امارات و دیگران دست به اخراج هواداران این گروه سیاسی از کشور هایشان زدند . به هر حال دیروز با فراخوان این گروه هزارن تن در مسجدی در شمال شرق قاهره دست به تجمع زدند و گروهی در این مسجد  تحصن کردند و خواسته انها باز گشت مرصی به ریاست جمهوری است. کنگره امریکا بخش جمهوری خواهان به شدت در حرف های وزارت خارجه امریکا که اخیرا گفته بود نفوذ ایران در امریکای لاتین کم شده انتقاد کردند و گفتند سفارت خانه های 5 تا به 12 درامریکای لاتین رسیده و گزارش 500 صفحه ای که باز پرس ویژه پرونده امیاد و یا انفجار مقر یهودیان در آرژانتین تهیه کرده بود مستند قرار دادند که ایران  دربسیاری از عملیات تروریستی منطقه دست دارد ولی وقتی برای ادای شهادت این باز پرس ویژه را به کنگره دعوت کرده بودن با مخالفت دولت آرژانتین مواجهه شدند که اجازه ندادند که او به ایران برود

موضوع آخر : فرمانده هوا و فضای سپاه ملاقاتی را که دیروز با آقای خامنه ای داشته لغت شرف یاب را برای این دیدار به کار برده است لغتی که کاملا سلطنعتی بوده و معنی ان این است که این آقای فرمانده قبلا هیچ شرفی نداشته و با رسیدن با حضور آقای خامنه ای صاحب شرف شده است . آقای شریعتمداری گفتند که خدمات آقای احمدی نژاد از مشروطه تا امروز بی نظیر است.

اندکی صبر سحر نزدیک است
 تا فردا شاد پیروز موفق سرافراز باشید
 به امید پیروزی ایران و ایرانی        

گفتگوی روزانه محسن سازگارا شنبه 22تیر72

سلام،
شنبه 22 تیر 92، 13 جولای 2013 میلادی
امروز در مورد پنج موضوع صحبت می کنیم.


سرمایه گذاری بزرگ اما بی نتیجه در پارس جنوبی

خبرگزاری رویترز خبرداد که تحریم های بانکی برای مواد غذایی برداشته شده و ایران 450 هزار تن گندم وارد کرده است. البته مواد غذایی و کالاهای پزشکی و دارویی هیچگاه مورد تحریم نبوده اما با تحریم بانک ها و شرکت های بیمه عملا ورود این کالاها با مشکل مواجه شده بود. اخیرا کوشش هایی در بیرون از ایران صورت گرفت که این موانع برای کالاهای غذایی و پزشکی برداشته شود تا مردم ایران گندم آلوده ی هندی، برنج آرسنیک دار پاکستانی یا داروهای خارج از استاندارد چینی مصرف نکنند.
رستم قاسمی، وزیر نفت فکر می کند که ممکن است راهی برای سرمایه گذاری در ایران بازشود و در سفر یکروزه اش به آلمان گفته است سرمایه گذاران و تجار غربی به ویژه اروپایی ها فرصت را از دست ندهند و در ایران سرمایه گذاری کنند. البته ایشان اشتباه می کند و سرمایه گذاری در بخش های نفت و گاز کماکان زیر تحریم خواهد بود.
خبرگزاری مهر خبرداد که توسعه ی فازهای مختلف پارس جنوبی به شدت کاهش یافته و به دلیل کمبود پول و سرمایه اغلب این پروژه ها اغلب متوقف شده است. به گفته ی اکبر ترکان، بیش از 46 میلیارد دلار سرمایه گذاری در پارس جنوبی انجام شده که عمده ی این سرمایه به دست سپاه داده شده است اما حتی یکی از این پروژه ها هم به نتیجه نرسیده است.
وزارت خارجه هم ادعای سازمان مجاهدین خلق مبنی بر وجود سایت هسته ای در نزدیکی دماوند را تکذیب کرد. البته پیشتر هم تکذیب هایی از سوی وزارت امور خارجه در موارد مختلف انجام شده اما خیلی از اوقات این تکذیب ها درست از آب در نیامده است.

مخملباف؛ سفیر صلح و دوستی در اسرائیلآقای صالحی، وزیر خارجه ی دولت احمدی نژاد در تماس با همتای اماراتی خود از اخراج ایرانی ها ابراز نگرانی کرد. موج اخراج شیعیان لبنانی و ایرانی از کشورهای حاشیه ی خلیج فارس شدت گرفته که یکی از دلایل آن حضور نیروهای حزب الله در سوریه و جنگی است که میان شیعه و سنی در سوریه درگرفته است.
جمهوری اسلامی تقاضای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل را پس گرفت. در سال 2010 هم ایران تقاضای خود را پس گرفته بود، چرا که می دانست عضویت در این شوراها الزاماتی را نیز به همراه دارد و مثلا باید اجازه دهد  که احمد شهید به ایران سفر کند.
محسن مخملباف، فیملساز شجاع ایرانی، پس از 20 سال و بعد از بارها دعوت، سرانجام به جشنواره ی بیت المقدس رفته و در آنجا صحبت هایی درباره ی دوستی ایران و اسرائیل و محکومیت جنگ طلبی ایراد کرد که خیلی هم مورد استقبال مردم اسرائیل قرار گرفت. مخلباف در این سفر به عنوان یک سفیر صلح و دوستی از فرهنگ و نزدیکی ملت ها سخن گفت. گروهی از مخالفان وی هم نامه ای امضا کرده و گفتند که مخلمباف نباید به این سفر می رفته و این کار وی به رسمیت شناختن اسرائیل و خلاف تحریم اسرائیل است. در واقع لابد این گروه قائلند که اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود.

خامنه ای همچنان بر سر مواضع پیشین استآقای عسگراولادی که پیشتر صحبت هایی در دفاع از موسوی و کروبی کرده بود باز هم تغییر موضع داد و گفت که امیدوار است در این ماه رمضان آقای کروبی و موسوی طائبانه به دامان نظام و رهبری برگردند، بلکه شامل رافت رهبری قرار گیرند. البته باید به آقای عسگراولادی گفت که لازم نیست چنین انتظاراتی داشته باشد و همین اینکه خودش در این آخر عمری دست بوس و توجیه گر جنایت های رهبری شده کافی است.
جلالی، عضو جبهه ی پایداری هم گفت که سعید جلیلی بعد از انتخابات با آقای خامنه ای دیدار داشته و نظر رهبری را در مورد فعالیت های انتخاباتی خود جویا شده است که آیا مورد تایید ایشان بوده است یا خیر. رهبری هم در پاسخ گفته است که چهارمیلیون نفری که به شما رای دادند افراد خودجوش و متدینی هستند که دغدغه ی دین دارند و شما باید رابطه تان را با آنها حفظ کنید. اگر این سخنان صحت داشته باشد، باید گفت که همچنان آقای خامنه ای مدافع مواضع تندروانه ی آقای جلیلی است و فقط از سر ترس پایش را یک قدم پس کشیده است.
قرار است همایشی برای بزرگداشت حداد عادل با عنوان مرد "تقوا و تدبیر" برگزار شود و گروهی از هواداران ایشان و آقای خامنه ای از وی تقدیر کنند.

امنیت اسکایپ زیر سوال رفت محمد کمال همامی، یکی از 30 فرمانده ی ارتش آزاد سوریه توسط تشکیلاتی به نام "دولت اسلامی عراق و شام"، وابسته به القاعده، ترور شد. این ترور القاعده با واکنش ارتش آزاد مواجه شده و این ارتش گفته است که این ترور را تلافی خواهد کرد. می توان که گروه هایی از القاعده، احتمالا با پشتیبانی عراق یا جمهوری اسلامی، به جان ارتش آزاد هم افتادند و جنگ احتمالا به فرقه های مختلف در سوریه تقسیم خواهد شد.
روزنامه ی گاردین خبرداد که آقای ادوارد اسنودن، که اسنادی اطلاعاتی را بر علیه آمریکا فاش کرده، اسناد تازه ای را منتشر کرده که نشان می دهد اسکایپ هم توسط آژانس امنیت ملی آمریکا مورد جاسوسی و کنترل قرار گرفته و حساب کاربری اسکایپ عده ای از این طریق مورد کنترل قرار گرفته است. شرکت مایکروسافت به عنوان صاحب اسکایپ در اینباره گفت که فقط مواردی را در اختیار آژانس آمریکایی قرار دادیم که در ارتباط با امنیت ملی بوده است. به این ترتیب مایکروسافت اعتراف کرده است که دستکم برای پاره ای از افراد دیگر امن نیست.

امام جمعه ی بیرجند: فیس بوک خطرناک تر از مواد مخدر است
آقای امامی کاشانی، امام جمعه ی تهران، در نماز جمعه ی دیروز گفت که مصر به دلیل نبودن ولایت و رهبری به این روز سیاه نشسته! نعمتی که ما از آن بهره مند هستیم. امام جمعه ی بیرجند گفت که خطر فیس بوک از خطر مواد مخدر بیشتر است.


اندکی صبر سحر نزدیک است
تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید
به امید پیروزی ایران و ایرانی
V