Wednesday, April 14, 2010

گفتگوی روزانه ی محسن سازگارا دوشنبه 23 فروردین 2569

سلام
دوشنبه 23 فروردین 1389 – 12 اپریل 2010میلادی
امروز درباره 5 موضوع صحبت می کنیم. همچنان من درسفرهستم. زمان کوتاه است و کیفیت هم پایین است که به بزرگواری خودتان ببخشید.
موضوع اول: حرفهای آقای خامنه ای درجمع فرماندهان نظامی
رئیس جمهوری آمریکا گفته" ما به هیچ کشوری حمله اتمی نخواهیم کرد، حتی اگر سلاح های میکروبی وشیمیایی علیه آمریکا به کار ببرد، بجزکره شمالی وایران که فعالیت هایشان خلاف عرف های بین اللملی ومسائل اتمی و غیرو است." آقای خامنه ای درجمع فرماندهان نظامی بعد ازاین حرفها ضمن محکوم کردن آمریکا و خط و نشان کشیدن، به نظرمی رسد بیشتردرصدد است که فضای کشور را میلیتاریزه(نظامی) بکند و به جایی ببرد که بتوانند با نظامی ترکردن فضا و جوجنگ درست کردن (که گویی قراراست آمریکا حمله کند ویا جنگ درگیرشود) درمقابل مردم صف آرایی کنند و به این ترتیب از زیربارفشاری که روی حکومت و مشروعیت اش هست بیرون بیایند.
موضوع دوم: کاهش 20 درصدی صادارت نفت ایران
سایت خبرآنلاین وابسته به آقای لاریجانی هم تایید کرده که ازابتدای سال جاری میلادی به طورمتوسط روزانه 378000 بشکه نفت ازصادارات ایران کاهش پیدا کرده . این نزدیک به 400000 بشکه یا 20 درصد صادارت نفت ایران است که درحدود 9 تا 10 میلیارد دلار در سال کاهش درآمد ایران خواهد بود.
موضوع سوم: راهپیمایی برای دریافت حقوق دراهواز
کارگران و رانندگان اتوبوس "ترمینال زاگرس اهواز" به دلیل اینکه چندین ماه است که حقوق دریافت نکرده اند، دربلوارپاسداران اهوازراهپیمایی انجام داده اند. مردم هم به آنان پیوسته اند که با دخالت و سرکوب نیروی انتظامی مواجه شده اند. همینطورقراراست امروز کارگران "لوله سازی اهواز" که اخراج شده اند، درمقابل دفتر مرکزی این شرکت دراهواز تجمع داشته باشند تا به وضع شان رسیدگی شود.
موضوع چهارم: پیشگویی زلزله یا عدم زلزله درتهران توسط آقای احمدی نژاد
آقای احمدی نژاد درشنیدن ازکسانی که برایش پیشگویی و فالگیری وجن گیری می کنند -چون ایشان و آقای رحیم مشایی و دیگران خیلی گوششان به این حرفها بدهکاراست - چند روزاست مطرح می کند قراراست درتهران زلزله بیاید و دیروزهم گفته که با دعای مردم گسل های زلزه آرام شده اند. آدم وقتی که این حرفها را می شنود شرم اش می آید که چنین آدمی رئیس دولت و دستگاه اجرایی کشور باشد و به قول دوستی شاید بهتراست که به آن بگوییم دولت شرم ملی. توهین به شعورایرانی ها و توهین به شعور یک ملت است که چنین فردی رئیس دستگاه اجرایی باشد.
موضوع پنجم: پاسخ به سوال: آیا اتفاقی که درقرقیزستان افتاد درایران هم می تواند بیفتد؟
قبلا هم مختصری توضیح داده ام. یادمان باشد که درآنجا ارتش که نیروی اصلی سرکوبگر است بی طرف ایستاد وحکومت قبلی توان سرکوب را نداشت. هروقت که ما هم حکومت را فرسوده کردیم و شکاف به قدرکافی درآن و درنیروهای مسلح وامنیتی اش ایجاد کردیم که توان این کاررا نداشته باشند، مطمئن باشید که سرعت حوادث درایران شاید از قرقیزستان هم بیشتر باشد.
تا فردا شاد و موفق و سرفراز باشید.
به امید پیروزی ایران و ایرانی

گفتگوی روزانه ی محسن سازگارا یکشنبه 22 فروردین 2569

یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۹ و ۱۱ آوریل ۲۰۱۰
ابتدا عذرخواهی می‌کنم به خاطره کوتاه بودن و کیفیت نامطلوب برنامه،به دلیل اینکه در سفر هستم.
امروز راجع به چهار موضوع صحبت می‌کنیم:
موضوع اول اینکه سایت خبر آنلاین که نزدیک به آقای علی‌ لاریجانی است،نوشته است که در جلسهٔ مشترک نمایندگان مجلس و دولت، وقتی‌ از دولتیها راجع به بار تورمی حذف یارانه‌ها سوال شده ،پاسخ داده اند که درمورد تورم صحبت نکنید. چرا که خود آنها هم می دانند که نرخ این تورم چه رقم بزرگی‌ است( به اصطلاح سر گنده زیر لحاف است) و این به دلیل تورم و گرانی است که به دنبال اجرای این لایحه به وجود خواهد آمد.
نکتهٔ دوم اینکه شب گذشته برخی‌ از خانواده‌های زندانیان سیاسی مقابل زندان اوین تجمع داشته اند و علیرغم اینکه وثیقهٔ لازم برای آزادی عزیزانشان را داشته اند، کسی‌ آزاد نشده است. یک خبر نیمه هزار نفر را در مقاطع مختلف دستگیر کرده است. در حال حاضر ،حتی با آزاد کردن پاره‌ای از این افراد،بیش از پنج هزار نفر زندانی سیاسی در زندانها وجود دارد.این عدد بسیار بزرگ است که برای حکومت هم مشکل جدی ایجاد کرده است ،چرا که در سلول‌های انفرادی با کمبود جا مواجه است و وقتی‌ هم که عزیزان زندانی ما با یکدیگر در بند‌های عمومی‌ قرار می گیرند به دلیل روحیه بالا و مقاومتشان،خیلی‌ چیزها را به هم می‌‌آموزند و به مبارزین با سابقه‌ و حرفه ای‌ تبدیل می شوند ،بخصوص کسانی‌ که تجربه شان کمتر است از باتجربه‌ها می آموزند. به هرحال این مشکلاتی است که ظاهراحکومت هم درموردش صحبت می‌کند و گرفتار این مساله است.
آقای مهندس سحابی هم در یک رنج نامهٔ سرگشاده بدرستی به مسالهٔ زندانیان و ظلمی که در حق جوانان مملکت می شود نیز اشاره کرده اند.
نکته سوم تجمع کارگران چینی‌ حمید در قم است که برای چندمین بار انجام شده است.این افراد ماهها هست که حقوق نگرفته اند. این کارخانه در قم هم مانند بسیاری از کارخانه های دیگر در کشور مشکلات جدی دارد.
و موضوع آخر اینکه از دو سوالی که روز گذشته مطرح کرده بودیم،امروز به یکی‌ از آنها پاسخ می دهم. دوستی‌ از شهر کوچکی ازاستان یزد سوال کرده بود که ما شعار نویسی روی دیوار و اسکناس را انجام می دهیم، ولی‌ جو امنیتی در شهر کوچک ما سنگین است و حال ما باید چکار کنیم؟ اولین توصیهٔ من به این دوستان این است که مطالعه را فراموش نکنید،به خصوص منابع و ماخذی که به جنبش بی‌ خشونت مرتبط است. برخی‌ منابع را من معرفی‌ کرده ام،ممکن است بعضی‌ منابع را هم خودتان ارتباط داشته باشید،به هر صورت سعی‌ می‌کنم که منابع جدیدی را هم در اختیارتان بگذارم. هرچه دانش اتان در این زمینه‌ها بالاتر برود، مبارزه اتان موثرتر است . بعد از این ارتباط گرفتن با یکدیگر و شکل گرفتن هسته های کاریتان و همچنین دنبال کردن آکسیون هایی که در جنبش هست، می توانید اقدامات موثری را انجام دهید. الان به نظر می‌رسد که آکسیون تحریم پرداخت قبض آب در جنبش مطرح شده و بنظر می تواند به نتیجه برسد که اگر مورد توافق همه قرار بگیرد، بهترین چیزی است که در شهرستان خودتان هم می توانید دیگران را هم به آن دعوت کنید.
تا فردا شاد،پیروز،موفق و سرافراز باشید
به امید پیروزی ایران و ایرانی‌

گفتگوی روزانه ی محسن سازگارا شنبه 21 فروردین 2569


سلام
شنبه 21 فروردین 89، 10 آوریل 2010 میلادی
امروز درباره ی هفت موضوع صحبت می‌کنیم
بحث آکسیون های سه ماه آینده
ظرف چند روز آینده بحث‌هایی که تا کنون در مورد آکسیون های پیشنهادی کرده‌ایم را ضمیمه ی برنامه خواهم کرد. مجموع بحث‌ ما نشان می‌دهد که برای برنامه‌ریزی کارمان در دست کم سه ما آینده به شکلی است که با بهره گیری از یک دسته از این آکسیون ها بتوانیم کف خیابان و فضای عمومی را داشته باشیم و از آکسیون های دیگر برای عدم همکاری و تحریم حکومت بهره بگیریم. همچنین از یک دسته از آکسیون ها هم برای اعتصاب و دست کشیدن از کار استفاده کنیم. این سه دسته آکسیون در‌واقع سرفصل هایی هستند که ذیل آن‌ها می‌توانیم آکسیون های مناسب را قرارداده و برای سه ماه آینده از آن‌ها استفاده کنیم. در این باره باز هم در روزهای آینده بیشتر صحبت خواهم کرد.
عدم پرداخت پول آب
با توجه به اینکه در یکی دو روز گذشته این بحث فتوای آقای خامنه ای—که باز ایشان جرأت کرده و فَتوا داده—که گفته است هر کس که پول آب را پرداخت نکند ضامن بوده و وغسل و وضویش نیز باطل است، موجی به راه افتاده است که مردم می‌گویند حال که آقای خامنه ای چنین فتوایی صادر کرده است ما پول آب را پرداخت نمی کنیم. دیدم که حتی این پیشنهاد مطرح شده است که شعارنویسی روی دیوار و اسکناس نویسی هم روی همین نکته تأکید داشته باشد. این در‌واقع از سلسله آکسیون هایی است که تحریم حکومت است و مردم با این حرکت خود کاری که حکومت از آن‌ها خواسته را انجام نمی‌دهند و در جهت فلج کردن حکومت گام بر می دارند. در اینجا اگر همه ی مردم یا بخش گسترده ای از مردم این کار را باهم انجام دهند هیچ راهی هم برای حکومت باقی نخواهد ماند که مثلاً بخواهد آب را به روی مردم بسته یا ایجاد درگیری کند. این پیشنهاد خوبی است و باید در یک زمان معین قرار بگذاریم که به این دلیل که آقای خامنه ای پای خود را از گلیمش دراز تر کرده و در مورد آب بها فتوای شرعی صادر کرده است، پول آب را نپردازیم . این یک مقاومت جدی است که مثال آن را در هند و بحث تحریم نمک از سوی گاندی و یا در آفریقای جنوبی دیدیم که در آن آقای موکاسلی جک اعلام کرده از سفیدپوستان خرید نمی‌کنیم دیده ایم. این قبیل کارها اکنون متناسب با شرایط جنبش ما هم هست . جنبش سبز موفق شد در سال گذشته به غیر از تثبیت خود در ایران و در سطح دنیا، از حکومت هم مشروعیت زدایی کند و در‌واقع بر همین پایه زمان آن رسیده است که به سراغ تحریم حکومت برود. حال در این راه جنبش می‌تواند با استفاده از آکسیون هایی که به کف خیابان و حضور در اجتماع و الله اکبر گفتن ها بر می‌گردد حضور خود را هر از چند گاهی اعلام کند یا به شعار نویسی روی دیوار و اسکناس نویسی ادامه دهد، اما آنچه که در نهایت حکومت را از پای در می آورد، تحریم، فلج سازی و اعتصاب است. به باور من این پیشنهادی که مطرح شده است پیشنهاد خوبی است و بسیار خوب است که راجع به آن بحث کرده و کار کنیم و سعی کنیم تا حد امکان واکنش‌های حکومت را هم حدس بزنیم، و وارد این میدان شویم
گربه رقصانی احمدی نژاد و ناتوانی رهبری
آقای احمدی نژاد در جلسه‌ای با دو تن از نمایندگان آقای خامنه ای که قصد حل اختلاف میان وی و لاریجانی بر سر موضوع یارانه ها را داشته اند، تهدید به استعفا کرده است. قبلاً هم گفتیم که ایشان یک مشغول یک بازی دو‌طرفه است به طوریکه اگر مجلس حاضر به پذیرش درخواست احمدی نژاد نشود وی نیز پیامدهای وحشتناک این لایحه را نمی پذیرد، و اگر هم به زور آقای خامنه ای مجلس به خواست احمدی نژاد تن دهد آن وقت احمدی نژاد تمام پیامدها را به گردن آقای خامنه ای بیاندازد. البته دعواها بر سر معاون آقای احمدی نژاد، آقای رحیمی، که به فساد مالی متهم شده است نیز بالا گرفته و مجموع این‌ها نشان می‌دهد که آقای خامنه ای توان راه بردن جبهه ی پشت سر خود را ندارد و در این میان احمدی نژاد هم که می‌داند که خامنه ای تمام هست و نیست خود را در گرو وی گذاشته است به خوبی از این موقعیت استفاده کرده و گربه رقصانی می‌کند و آقای خامنه ای هم هیچ راهی ندارد جز اینکه به سازی که آقای احمدی نژاد می‌زند برقصد که در آخر هم به نظر من باز هم آقای خامنه ای نمی‌تواند جبهه ی پشت سر خود را اداره کند
حکومت مسوول تحریم های آتی
به دنبال حرف‌های تند آقای احمدی نژاد به اوباما، رئیس جمهور آمریکا دیروز در مصاحبه‌ای که داشت تنها در یک جمله پاسخ داد که آقای احمدی نژاد به گفتن حرف‌های توهین آمیز عادت دارد. که البته این گفته ی آقای اوباما منطقی هم هست. اما با توجه به این حرف‌ها و با توجه به اینکه ایران روز گذشته اعلام کرده که نسل تازه‌ای از سانتریفیوژها را که شش برابر سانتریفیوژهای پیشین سرعت دارند را به کار خواهد گرفت، باید گفت که مقامات ایرانی کاملاً فضای دنیا را برای ایجاد تحریم های تازه بر علیه ایران آماده کرده‌اند و بنابر این هر فشاری که بر ملت ایران وارد شود مسوول آن آقای احمدی نژاد، آقای خامنه ای و سپاه پاسداران هستند که در این پروژه شرکت دارند
افزایش 49 درصدی اخراج کارگران
آقای حسن صادقی، معاون امور استانی خانه ی کارگر، گفته است که در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته اخراج کارگران 49 درصد افزایش داشته است که از جمله لوله سازی اهواز را که قبلاً عنوان کردیم و به تازگی در شرکت آونگان اراک هم پس از نوروز کارت عده‌ای از کارگران را برداشته اند و این ماجرا در جاهای دیگر هم ادامه دارد
صندوق ارتشی ها وارث کارخانه های ورشکسته
شش شرکت پتروشیمی را که اکثراً شرکت های زیان ده هستند را دولت به صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح معرفی کرده است. این کار از این رو صورت گرفته است که دولت بدهی های خود را به صندوق های بازنشستگی پرداخت نمی‌کند و از همین رو شرکت های بازنشسته ی خود را در اختیار این صندوق قرار می‌دهد و این صندوق که به ارتش تعلق دارد تنها وارث چند شرکت ورشکسته شده است. و البته باید گفت که کارهای سود ده همگی به سپاه تعلق می‌گیرد
پاسخ به پرسش ها در برنامه ی فردا
دو سؤال هم مطرح شده است که یکی راجع به قرقیزستان و مقایسه ی آن با جنبش سبز و یکی هم راجع به یک شهرستان کوچک است که هر پاسخ به هر دوی آن‌ها به برنامه ی فردا موکول می‌کنم
تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید
به امید پیروزی ایران و ایرانی

گفتگوی روزانه ی محسن سازگارا آدینه 20 فروردین 2569

سلام جمعه 9 آوریل 2009 و بیستم فروردین 1388
امروز در مورد شش مورد صحبت می‌کنیم،
نکتهٔ اول این که آقای مهندس موسوی در جمع وکلای اصلاح طلب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی صحبت کرده و از بین نکاتی که مطرح کرده به نظر من تاکید مهندس موسوی بر این که مشروعییت نظام جمهوری اسلامی در حال زایل شدن هست تاکید کرده و فکر می‌کنم در ساله گذشته یکی‌ از بزرگترین دستاوردهای جنبش سبز این بود که از بین چهار زیر هدفی که نشان گرفته بوده بخش مشروعیت زدایی از حکومت را به بهترین نحوه ممکن جنبش سبز انجام داده با اصرارش و پا فشرییش بر دیسیپلین مبارزات بی‌ خشونت البته ندانم کاری های حکومت و خشونت و وحشی گری هاش در طرف دیگر و همین طور زیرکی جنبش باعث شده که فاز مشروعیت زدایی از حکومت باعث شده فاز مشروعیت زدایی از جنبش به بهترین نحوه ممکن انجام شود همین طور بر ایستادگی مردم آقای مهندس موسوی بر اش تاکید کرده و مقاومت مردم ادامه دارد تا گرفتن حقشان به هر صورت خواندن این صحبتهای مهندس موسوی را به همهٔ شما توصیه می‌کنم.
نکتهٔ دوم این که در زندان اوین هفده زندانی سیسی کرد مجموعآ به یک قرن زندان محکوم شدن و چهار نفر از آنها آقایان علی‌ حیدری فرهاد وکیلی فرزاد اهنگر و خانم شیرین علم کوهی به اعدام محکوم شدند به هر صورت همان طور که قبلا هم صحبت کردیم به زندانیان کرد که نوبت می‌رسد معمولا مجازات ها چندین برابر خشن تر و بیشتر از سایر زندانیان خواهد بود اعتراض به این احکام از کارهاییست که در دستور همهٔ ما باید قرار گرفته باشد به خصوص حکم اعدام
نکتهٔ سوم این که شرکت صنایع اراک که قبلا هم بارها کشمکش داشته صدو پنجاه کارگر در شش ماه حقوق نگرفتند و صاحب کارخانه هم می‌خواهد پاره از آنها را که یکی‌ دو ساله دیگر حد اکثر باز نشست می شوند بیکار کند و در اختیار بیمه بیکاری بگذارد مجمو عا اعتراض کارگران را برنگیخته به احتمال زیاد می خواهند که تجمعی در مقابل دفتر رییس جمهوری در تهران داشته باشند.
نکتهٔ چهارم اینکه خبر گزاری ایلنا گزارش کرده که شرکت آب و فاضلاب قم استفتاء را کرده از آقای خامنه ی و چهار نفر دیگر از آقایان که در مورد نپرداختن قبض آب توسط مردم چه حکمی دارد جالبه کأ آن چهار نفر دیگر غیر از آقای شبیری زنجانی که من شک دارم چنین حکمی را اصلا امضا کرده باشه و فتویی را در این خصوص داده باشد سه نفر دیگر آقای نوری همدانی آقای مکارم شیرازی و آقای علوی گرگانی که من تا به حال نشنیدم ایشان کجا هست و کی‌ مرجع شده و چه رتبه ای‌ و مراتبی در حوضه دارد آن سه نفر دیگر در واقع از کاردستی‌های خود حکومت محسوب می شوند و اظهار نظرهای شرعی شان هیچ ارزشی ندارد از همه جالب تر آقای خامنه ای‌ هست که مجددا جر آت کرده ایشان بد از تو دهنی که از مردم در چهار شنبه سوری خورد دوباره فتوا داده و ایشان مطرح کرده که نپرداختن قبض آب با عث می شود که وضو و غسل مردم درست نباشد و خلاصه پول آب را مردم باید بپردازند معلوم نیست ایشان وقتی‌ که جایی‌ که روستایی در مندیی که پول آب را که چند برابر شده وقتی‌ ندارد ایشان صحبت حلال و حرام می‌کند اما میلیاردها تومان پول وقتی‌ یک باند فاسد می‌‌خورد خود ایشان فقط ماهیانه یک قلم سی‌ میلیارد تومان از بنیاد مستضعفان که اکثرا اموال مصادره شده و حلال و حرام را با هم قاطی‌ کرده اداره می‌کند هیچ صحبتی از حلال و حرم نیست به خصوص یادمان باشد که آقای منتظری به عنوان فقیه بزرگ و مرجع ای‌ واقعه ای‌ فتوا داده بود که حکومت جمهوری اسلامی در حال حاضر حکومت جور هست و از نظر فقهای شیعه‌ وقتی‌ حکومت ظالم و جاعر می شود مشروعیت ندارد بنابرین حاکم هیچ کدام از اموالش هم نیست لذا مردم در مورد آب و برق و غیر ضامن نیستند اگر نپردازند به هر صورت حالا که آقای خامنه‌ای جرات کرده و پایش را از گلیمش درازتر کرده است و فتوای شرعی صادر کرده است فکر می‌کنم که به خوبی‌ مردم می توانند به ایشان نشان بدهند که چگونه نا‌ فرمانی می کنند و قبض خودشان را پرداخت نمی کنند در این مورد در روزهای آینده بیشتر صحبت می‌کنیم به هر حال آقای خامنه‌ای بهانهٔ خوبی‌ را دست جنبش داده که می توانیم رویش حرکت کنیم
نکتهٔ پنجم اینکه پیمان استارت دو در مورد محدود سازی سلاح‌های هسته یای در پراگ توسط روسای جمهور آمریکا و روسیه و سی‌ درصد از کل سلاح‌های هسته یای دو کشور کاسته خواهد شد اما آن چیزی که هر دو رئیس جمهور در مورد ایران ابراز کردند عدم غنی سازی و عدم شفافیت سازی مسایل هستهای محل نگرانی است و به خصوص آقای مدودف که پشتیبان جمهوری اسلامی بوده علم کرده اگر ایران غنی سازی اورانیم را متوقف نکند آن وقت با مشکلی‌ مواجه می شود که روسیه هم به تحریم کشورهای اروپایی‌ و آمریکا خواهد پیوست.
اما نکته ششم وارد بحث آکسیون‌ها می‌شویم که آخرین بخش از معرفی‌ آکسیون‌هایی‌ بود که چند شب پیش معرفی‌ کردیم چیزهایی‌ که فعالین مختلف تهیه کرده بودند که در ایران قابل انجام هست یا انجام شده و از بین آنها دیدگاهی داشته باشیم مثلا در سه ماه آینده چگونه برنامه ریزی کنیم اگر یادتان باشد مطرح کردیم که تمام آکسیون‌ها در خدمت چهار زیر هدف می‌باشد :
۱)مشروعیت زدایی از حکومت
۲)فرسایش حکومت و ایجاد اختلاف در آن
۳)تقویت همبستگی و مقاومت ملی
‌ ۴) فلج سازی حکومت.
چهار آکسیونی که امشب در موردش صحبت می‌کنیم عبارتند از اولین مورد در واقع برای ابراز همبستگی‌ و مقاومت و اجرای آکسیون حتی که نشان دهد ما با همدیگر هستیم مثل استفاده از نمادهای سبز رنگ سبز یا نشان دادن V‌ هم نصب زنگ واحد روی موبایل ها قبلا پیشنهاد شده بود سرود‌ای ایران برای زنگ موبایل ها باشد چرا که در این صورت هر کس که صدای تلفن اش با این صدا باشد همبستگی خودش را با جنبش اعلام می‌کند.
آکسیون بعدی به آتش افکندن تصویر دیکتاتور در همه جا برای نشان دادن اعتراض گرچه خیلی‌ جا‌ها هم عکس آقای خامنه‌ای را از ترس مردم که رنگ به آن می باشند یا آتش می زنند جمع کردن دور از دسترس قرار دادند به هر صورت اعتراض به دیکتاتور برای آنکه عکس اش‌ در جایی‌ نباشد با به آتش افکندنش که مردم در چهار شنبه سوری کردند و یا با رنگ پاشیدن به آن از مواردی است که هم تقویت همبستگی‌ می‌کند و هم فرسایش و شکاف در حکومت ایجاد می‌کند اکسیون بعدی الله اکبر گفتن بر سر بام‌ها یا ایجاد سر و صدا با وسایل مختلف برای اعتراض که به خصوص این آکسیون تمرین شده و در واقع در مناسبت‌ها به خوبی‌ استفاده میشود همین طور هم مثلا مثل به سر و صدا در آوردن دیگ و قابلمه و غیره که در مواقعیه می‌توان از آن استفاده کرد یا موزیک هایی که موزیک‌های جنبش هست و آکسیون آخر در واقع زیاد کردن بار سیستم اداری هستکه به فلج سازی حکومت کمک می‌کند به این معنی‌ که وقتی‌ با ادارات دولتی سر و کار داریم و یا کارمند اداره هستیم بر سیستم را میتونیم اضافه کنیم بدون آنکه کار خلاف قانون انجام شده باشد و خطری کسی‌ را تهدید کند و به این ترتیب به اعتصاب ایتالیایی و کند کردن چرخ کارها میتونیم کمک کنیم.
تا فردا موفق شاد و پیروز و سرافراز باشید به امید پیروزی ایران و ایرانی‌

Saturday, April 10, 2010

گفتگوی روزانه محسن سازگارا پنجشنبه 19 فروردین 2569

پنجشنبه 19 فروردین 89، 8 آوریل 2010 میلادی
امروز در مورد شش موضوع صحبت می کنیم.
موضوع اول: نامه ای به امضای 3500 نویسنده، خبرنگار و هنرمند جهانی در دفاع از زندانیان سیاسی و روزنامه نگاران دربند در ایران است. این جمع بزرگ نویسندگان و روزنامه نگاران جهانی، اسامی چون گوردیمر برنده جایزه نوبل ادبیات از آفریقای جنوبی، ماریا وارداسوسا نویسنده مشهور پروئی، مارگارت آتوود نویسنده کانادایی و تام فریدمن روزنامه نگار و نویسنده معروف آمریکایی و ده ها نفر دیگر به چشم می خورد. این نامه را شاید بشود شبیه دانست با نامه ای که برندگان جایزه نوبل در دهه هشتاد میلادی به یاروزدسکی رئیس جمهور کودتاچی در لهستان نوشتند و در آن خواهان آزادی نویسندگان و روزنامه نگاران دربند شدند. به هر صورت این موج بزرگ جهانی که توسط شانزده سازمان حقوق بشری و انجمن های خبرنگاران و نویسندگان مثل انجمن بین المللی قلم و غیره ایجاد شده، بخشی از کارزار بزرگی است که این شونزده سازمان درست کردند در سطح دنیا برای دفاع از آزادی بیان و قلم در ایران و در آن خطاب به رهبر ایران گفته اند لااقل به چیزهایی که خودتان گفته اید و وعده کرده اید وفادار باشید. و خواهان آزادی نویسندگان دربند در ایران شده اند.
موضوع دوم: روز گذشته در قرقیزستان، بعد از اینکه آقای باقیف رئیس جمهور بعد از انتخابات گذشته که صحبت از تقلب بود و ادعا کرده بود که با نود درصد آراء در انتخابات برنده شده و از ماه گذشته هم ناآرامی در قرقیزستان بود، با یک حرکت بزرگ مردمی و پیوستن مردم به هم، علیرغم اینکه پلیس سرکوب کرد و 17 کشته و 140 مجروح که این شورش ها به جا گذاشته است، مردم موفق شده اند با تسخیر رادیو تلویزیون و مراکز دولتی رژیم را ساقط کنند و آقای باقیف از کشور فرار کرده و وزیر خارجه قبلی کشور تشکیل دولت موقت داده و به نظر می رسد که هنوز ابعاد حرکت در قرقیزستان مشخص نیست، اما آنچه که مشخص است اینست که وضع بد اقتصادی از جمله گرانی برق که مورد اعتراض شورش کنندگان بوده و ده ها مسئله دیگر و فساد بزرگ اقتصادی از انگیزه های مهمی بوده که مردم را به حرکت درآورده است. به هر صورت واکنش ایران و روزنامه های وابسته به حکومت مثل کیهان هم جالب است که سعی کرده اند بگویند این حرکت مردم علیه انقلاب مخملی بوده که معلوم نیست منظورشان چیست ولی از واکنش های حکومت می شود فهمید که به شدت احساس وحشت و ترس کرده اند.
چند چیز را می شود در مورد چیزی که در قرقیزستان اتفاق افتاد گفت:
یک: اگر چه پلیس با مردم درگیر شد اما ارتش در این نزاع بی طرف بود و این بی طرفی باعث شد مردم بتوانند حرکت بکنند.
دوم: وقتی در قرقیزستان مردم توانستند به هم بپیوندند و در بیشکک پایتخت قرقیزستان تجمع بزرگی را ترتیب بدهند هیچ چیز نتوانست جلوی آن ها را بگیرد و حوادثی که اتفاق افتاد کمک کرد که یک حرکت بزرگ تبدیل به یک آکسیون انتهایی شد و مردم توانستند طی آن حرفشان را به کرسی بنشانند و متقلب انتخاباتی را پایین بکشند.
موضوع سوم: آقای احمدی نژاد در سفری که به استان آذربایجان غربی داشته، مثل سایر استان ها بچه های آذربایجان غربی با سردی با او برخورد کرده اند و با همه تدارکی که دیده بودند ایشان در یک استادیوم نیمه خالی صحبت کرده بوده و همان بلایی که در همه جا بر سرش آورده بودند در آذربایجان غربی هم بر سرش آمده است و در صحبتش در استادیوم شهر ارومیه به شدت با لحن غیردیپلماتیک و بی ادبانه به رئیس جمهور آمریکا حرف های تندی زده بیش از هر چیز باید گفت حرف های تحریک آمیزی ست که بیش از پیش دنیا را تحریک می کند و بهانه به دست دنیا می دهد که به راحتی ایران را تحریم کنند. واقعیت اینست که رفتار بی خردانه آقای احمدی نژاد و حاکمین کودتاچی عامل اصلی است که ایران را به لبه تیغ تحریم می برد.
موضوع چهارم: شرکت لوک اویل روسی که قبلا صحبت کردیم پروژه اناران ایران را ترک کرد و رفت، فروش بنزین به ایران را هم که ماهیانه چهل لیتر بوده، اعلام کرده که متوقف کرده است. تامین کننده اصلی بنزین ایران شرکت پتروناس مالزی، توتال فرانسه و ایندیپندنت کویت است که صحبت از اینست که آن ها هم فروش بنزین به ایران را قطع خواهند کرد. همچنین کاهش روزانه 400 هزار بشکه خرید نفت از ایران در ماه گذشته از طریق سه کشور چین، ژاپن و هند که مجموعا شرکت های این سه کشور خریدشان را تا روزی 400 هزار بشکه یعنی بیست درصد صادرات بنزین ایران کاهش دادند. همانطور که قبلا هم صحبت کردیم، این حرکت روی نفت و بنزین به آرامی دارد در سطح دنیا اتفاق می افتد و تحریم تجاری ایران در این حوزه دارد رو به جلو حرکت می کند.
موضوع پنجم: شایعات خبری دال براینکه در ملاقات ایام عید در حضور آقای خامنه ای، آقای احمدی نژاد و آقای لاریجانی به شدت با هم بر سر لایحه حذف یارانه ها درگیر شدند و آقای احمدی نژاد برای مجلس خط و نشان کشیده و این حرف های آقای ذوالنور که دیروز نقل کردیم و برای آقای لاریجانی خط و نشان کشیده بود بخشی از این دعواهایی ست که اتفاق افتاده و به هر حال این لایحه حذف یارانه ها از مواردی ست که مثل یک سریال دنباله دار ادامه دارد و سرنوشت آن نشان خواهد داد که لیاقت حکومت چقدر است و بخصوص شخص آقای خامنه ای.
موضوع ششم: بحث آکسیون هایی است که چند روز است که مطرح کردیم و سعی کردیم که هر روز چند آکسیون را معرفی کنیم و مجموع پیشنهادهایی که مطرح بوده را با شما در میان بگذاریم. اگر یادتان باشد گفتیم که مجموعه آنچه که ما می کنیم، می تواند ما را به مقصد برساند. و همه آکسیون ها در خدمت یک یا چند هدف
1- مشروعیت زدایی از حکومت
2- فرسایش حکومت و ایجاد اختلاف در آن
3- تقویت همبستگی و مقاومت ملی
4- فلج سازی حکومت
قرار دارد.
آکسیون های مورد بحث امشب:
1- استفاده از نهاد های اقتصادی مردمی و جایگزین دولت و ایجاد دولت موازی مردمی: که هم به فلج سازی حکومت کمک می کند و هم در آن فرسایش ایجاد می کند. این امر در خیلی کشور ها سابقه داشته است. که مردم به تدریج به نهادهای موازی دولت اهمیت می دهند و دولت را کنار می گذارند و بایکوت می کنند.
2- افشای هویت سپاهیان و بسیجیان و ماموران مخفی: هم از حکومت مشروعیت زدایی می کند و هم در آن فرسایش ایجاد می کند. کاری که قبلا هم در طول 9 ماه گذشته کرده ایم و تاثیر خیلی بالایی دارد.
3- تظاهرات در روزهایی مثل روز کارگر یا مناسبت های ملی: مثل چهارشنبه سوری یا سیزده به در که به صورت پراکنده انجام می دهیم. و یا حضور در کف خیابان با حداقل خطر. هم مقاومت ملی را تقویت می کند و هم بهترین روشی است که کودتاچیان را فرسایش می دهد.
4- مسافرت سبز و بردن فیلم و شعارهای جنبش به همه جا: که هم مقاومت ملی را افزایش می دهد و هم از حکومت مشروعیت زدایی می کند. چرا که اطلاع رسانی از زمینه هایی است که ما از این طریق وقتی که رشد جغرافیایی جنبش مد نظرمان هست و برای مقابله با سانسور اینترنت و پارازیت فرستادن روی ماهواره می تواند بهترین تاثیر را بگذارد وقتی که ما اخبار را به صورت سی دی یا به شکل اطلاعیه به جاهای مختلف می رسانیم.
تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشیدبه امید پیروزی ایران و ایرانی

چهارشنبه 18 فروردین 2569

چهارشنبه 18 فروردین 89، 7 آوریل 2010 میلادی
امروز در مورد 10 موضوع صحبت می کنیم.
موضوع اول اینکه آگهی که امروز زیاد در ایران پخش می شود، بانک انصار در خدمت شهروندان و از رادیو تلویزیون پخش می شود، بانک جدیدی است که روی صندوق قرض الحسنه انصار برای سپاه دارد بوجود می آید. به دنبال صندوق مهر ایرانیان که قبلاً صندوق بسیج بود، آنهم مجوز بانک گرفته و همینطور صندوق قرض الحسنه قوامین که مال نیروی انتظامی بود آنهم مجوز بانک گرفته. این بانکهایی که دارند درست می کنند در واقع نشان از این دارد که سپاه و نیروی انتظامی کشور دارند دست روی بازار پولی و مالی کشور می اندازند. همینطور سایت آفتاب خبر داده که بیش از سیصد شعبه یک فروشگاه زنجیره ای را بسیج و آقای نقدی می خواهند درست کنند. به هر صورت این دست باز کودتاچیان در فساد در کشور، دربیت المال کشور، در پول کشور، در حوزه های فعالیت چیز جدیدی نیست اما فکر می کنم به خصوص بانکهایی که در راه هستند و اگر بخواهند فروشگاه زنجیره ای درست بکنند بهترین زمینه ها هستند برای تحریم و همه این قبیل موسسات بسیار مساعدند برای اینکه از طرف مردم مورد تحریم قرار بگیرند. همانطور سایر موسسات سپاه هم الان بحث های زیادی در مورد آن هست که در معرض تحریم مردم قرار بگیرند که روزهای بعد راجع به آن صحبت می کنیم.
نکته دوم اینکه صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده حتی اگر قیمت انرژی در سال پیش رو یکباره افزایش پیدا نکند بعد از حذف یارانه ها و همان مدلی که ظرف سه سال بتدریج افزایش پیدا بکند حداقل تورم در سال آینده بیش از 32 درصد خواهد بود. اگر قیمت انرژی ظرف یکسال افزایش پیدا بکند که تورم بیش از اینها خواهد بود. به هر حال گرانی که همه اقتصاد دانها پیش بینی می کنند با بالا رفتن نرخ تورم در این ابعاد به مراتب بیش از آنی خواهد شد که قابل پیش بینی بود.
نکته سوم اینکه آقای نادران وکیل مجلس شورای اسلامی روز گذشته اعلام کرد که در پرونده فسادی که چندی پیش مطرح شد و آقای الیاس محمودی و چند نفر دیگر دستگیر شدند و صحبت از اختلاس و کلاهبرداری میلیاردها میلیارد تومان هست، آقای نادران اعلام کرده که آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهور متهم اصلی این پرونده است و او باید دستگیر بشود.
نکته چهارم اینکه از تهران من گزارشهای مختلفی را دیدم دال بر اینکه شعار نویسی بچه ها در سطح شهر ادامه دارد علیرغم اینکه با شدت و حدت حکومت هم دائماً رنگ می زند ولی مجدداً شعار روش می نویسند. همینطور هم یکی دوتا گزارش داشتم از اسکناس نویسی و بازهم دعوت من به این هست که شعار نویسی و اسکناس نویسی آکسیونهایی هستند که خیلی خیلی خوب مقاومت و همبستگی ملی را نشان می دهند و حنبش را در همه جا حاضر و ناظر به رخ کودتاچیان خواهند کشید و مردم را متوجه آن می کنند.
نکته پنجم اینکه آقای حسینی دبیر اتحادیه صادر کنندگان ایران اعلام می کند که چین در ماه گذشته پنجاه درصد خرید نفت خود را از ایران کاهش داده است. این عدد به صورت رسمی اعلام شده بود که ظرف دو ماه گذشته 30 درصد خرید نفت چین از ایران کاهش پیدا کرده و روسیه، آنگولا و عربستان جایگزین ایران شدند. به نظر می رسد سیاستی که امثال چین یا ژاپن دارند دنبال می کنند و خیلی بی صدا و با چراغ خاموش خرید نفت خود را از ایران دارند کاهش می دهند و به منابع جایگزین رجوع می کنند، سیاستی است که از طرف همه کمپانی ها در دنیا دارد اعمال می شود از جمله کمپانی ریلاینس هندی که گفتیم قبلاً که آنهم خرید نفت از ایران را متوقف کرده.
نکته ششم اینکه آقای ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه درسپاه، و از کسانی است که در باند کودتا قرار دارد جالب است که هم استدلال جالبی در دفاع از آقای خامنه ای کرده و گفته که 20 سال می گویند که ایشان حجت الاسلام بوده و آیت ا... نبوده و در واقع به این حرف اعتراف کرده اما وقتی 80 نفر از مجلس خبرگان به ایشان رای دادند دیگر خود بخود آیت ا... است. این در واقع عذر بدتر از گناه است که آقای ذوالنور آورده و بهترازاین نمی شد که آقای خامنه ای را خراب بکند ولی نکته جالب صحبت آقای ذوالنور در قم این است که به آقای لاریجانی رئیس مجلس هم پریده و گفته که نمی شود آقای لاریجانی در هر دو طرف بایستد باید بیاید یکطرف بایستد. معنی این حرف این است که ما که کودتا کردیم حتی آقای لاریجانی هم که خیلی خودش را محرم می داند باید بیاید طرف ما و اگر نه که با آن برخورد می شود و دایره تهدیدها و برخودهای کودتا چیان به امثال آقای لاریجانی هم کشیده شده.
نکته هفتم اینکه در لاهه هلند جمعی از ایرانیان به محوطه سفارت جمهوری اسلامی وارد شدند و اعلام کردند که سفارت را تسخیر کردند.
نکته هشتم اینکه بالاخره آقای دکتر مرتضی مردیها، استاد دانشگاه را بعد از کشمکش ها، بعد از محروم کردنها و غیره اعلام کردند که از دانشگاه علامه طباطبایی که ایشان درس می داد اخراج کردند.
نکته نهم اینکه یک سایت ایتالیایی اعلام کرده که یک مهندس اتمی دیگر هم از ایران به فرانسه پناهنده شده.
اما بحث آکسیونها را که در روزهای قبل دنبال کردیم، امروز ادامه می دهیم. اگر یادتان باشد گفتیم که ما انواع آکسیونهایی را که مطرح هست سعی کردیم با نظر بچه های مختلف دسته بندی بکنیم و گفتیم که همه آکسیونها معطوف هستند به چهار هدف. چهار هدفی که هر کدام از این آکسیونها به یکی از آنها بر می گردد: مشروعیت زدایی از حکومت، فرسایش حکومت و ایجاد اختلاف در آن، تقویت همبستگی و مقاومت ملی و فلج سازی حکومت. در ادامه این بحث چهار آکسیونی که در ادامه خدمت شما معرفی می کنم یکی ایجاد اختلال در خطوط اطلاعاتی و فرماندهی کودتاچیان است که هم خاصیت فلج سازی دارد و هم خاصیت فرسایش و ایجاد شکاف دارد و این ایجاد اختلال چیز عجیب و غریبی نیست. وقتی که ما ترافیک را در خیابان بند می آوریم نیروهای سرکوبگر نمی توانند جابجا شوند، یا وقتی سایتهای آنها مثل گرداب را بچه ها پایین می آورند در واقع این از کارهایی است که ایجاد اختلال در خطوط اطلاعاتی آنها می کند و یا سایر موارد انفورماتیکی یا خیابانی یا غیره که قبلاً هم تمرین شده تو جنبش.
آکسیون بعدی روزه و اعتصاب غذا ست که بخصوص زندانیها از این آکسیون، زندانیهای سرشناس بخصوص استفاده می کنند. این آکسیون را خیلی نمی توان برای زندانیان معمولی و گمنام توصیه کرد ولی زندانیهای سرشناس وقتی که اعتصاب غذا می کنند و یا دعوت به اعتصاب غذا و روزه عمومی می کنند می تواند مشروعیت زدایی از حکومت را با جانبازی که زندانیها و یا مردم می کنند کامل بکند ضمن اینکه فکر می کنم تقویت همبستگی و مقاومت ملی را هم می کند.
آکسون بعدی راهپیمایی پراکنده و غیر متمرکز است که درراهپیمایی معروف به سبز که در پنج شنبه ها برگزار می کردیم تمرین کردیم. همینطور شاید یکی از بهترین نمونه های آن در چهارشنبه سوری تمرین شد و نشان داد که کارآمدی دارد و حضور در خیابان را می توانیم به این روش بدون اینکه خطر داشته باشد ادامه بدهیم ضمن اینکه هم به همبستگی و مقاومت ملی کمک می کند و هم بهترین روشی است که کودتاچیان را فرسایش می دهد. راجع به این مبحث بیشتر صحبت خواهیم کرد.
وآکسیون آخری تهیه فیلم و اعلامیه و توزیع آن است که در واقع همبستگی و مقاومت ملی را بالا می برد و مشروعیت زدایی خیلی مواقع از حکومت می کند و این از آن روشهایی است که وقتی راههای اطلاع رسانی را کودتاچیان می بندند ما خیلی خوب می توانیم با تهیه فیلم از اخبار جنبش، کنار هم گذاشتن آنها یا نوشتن آنها در اعلامیه ها اگر مقدور نباشد به شکل CD یا به شکل اعلامیه و پخش آن در سطح شهر و یا نقاط مختلف می توانیم که اطلاعات جنبش را رد و بدل بکنیم.
تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید.
به امید پیروزی ایران و ایرانی.

گفتگوی روزانه محسن سازگارا دوشنبه 16 فروردین 2569

با درود
دوشنبه 16 فرودین 1389 – 5 آپریل 2010 میلادی
امروز در مورد 5 موضوع صحبت می کنیم
موضوع اول: تحرکاتی برای فشار به آقای رفسنجانی
آقای"حسین مرعشی" عضو برجسته کارگزاران سازندگی و فامیل همسرآقای هاشمی رفسنجانی و نزدیک به آقای هاشمی رفسنجانی - علیرغم این که با تمدید مرخصی اش اززندان به مدت 24 ساعت به دلیل زایمان دخترش موافقت کرده بودند - دادستان زیرقول اش زد و او را صدا زدند و به زندان بردند. این موضوع بعلاوه ارسال پرونده "حسن لاهوتی" نوه آقای رفسنجانی و پسرفائزه هاشمی به دادگاه و نامه دویست وکیل مجلس به رئیس قوه قضاییه با اشارات و کنایات روشن که منظورشان آقای هاشمی رفسنجانی است، مجموعا نشان می دهند که خطی درداخل حکومت وجود دارد که هروقت آقای رفسنجانی بخواهد به آقای خامنه ای نزدیک شود یا برعکس، روی این نزدیکی فشارمی آورد و فشار را روی آقای هاشمی تشدید می کند. تشدید اختلافات درداخل حکومت به خصوص به آقای رفسنجانی و فشاری که از طرف جناح هایی می آید که یک سرش در بیت رهبری و یک سرش در داخل سپاه ویک سرش در دولت آقای احمدی نژاد است نشان می دهد که چه جور دسته بندی و باندهایی داخل حکومت دارد کارمی کند. واکنش آقای رفسنجانی به فشارهایی که به اومی آید درچند روز آینده می تواند مقدار زیادی معلوم کند که جهت این اتفاقات به کجا خواهد رفت.
موضوع دوم: جایگزینی فردی به جای آقای محتشمی پور
آقای باهنرهم مطرح کرده که حکم فرد جایگزین آقای محتشمی پوردر"کمیته صیانت ازفلسطینی ها" صادرشده است. این نشان می دهد که حتی فردی مثل آقای محتشمی پورکه با نظرآقای خامنه ای چند سال بود که دراین موقعیت قرار داشت تحمل نمی شود.
موضوع سوم: درخواست احمدی نژاد ازمجلس برای تغییردرلایحه حذف یارانه ها
آقای احمدی نژاد طی نامه ای به مجلس درمورد "لایحه حذف یارانه ها" درخواست کرده که متممی براین قانون نوشته بشود وتغییراتی درآن داده بشود. درهمین راستا مصاحبه آقای "بادامچیان" عضو قدیمی وشناخته شده جمعیت موتلفه هم جالب است که به آقای احمدی نژاد انتقاد کرده. با همه درماندگی موتلفه ای ها وقتی که دیده می شود آنها هم به احمدی نژاد انتقاد می کنند، می شود گفت که بادسنج موتلفه ای ها کارمی کند واختلاف بین آقای احمدی نژاد و خامنه ای را احساس کرده اند که اینطورآقای بادامچیان - که جرات نمی کرد که دراین کشمکش ها چیزی بگوید - شروع کرده به انتقاد ازآقای احمدی نژاد که این قانون باید اجرا بشود. به نظرمی رسد که محاسبه آقای احمدی نژاد این است که یا مجلس کوتاه نمی آید و او لایحه را اجرا نخواهد کرد. (یعنی آن چیزی که قبلا هم صحبت کردیم وآن وحشتی است که دولت دارد از گرانی ای که به دنبال اجرای این لایحه می آید وآقای احمدی نژاد و دولت اوهمانطورکه آقای بادامچان اشاره کرده دنبال بهانه ای می گردد که بیندازد گردن مجلس و از زیر بارآن شانه خالی کند درحالیکه مشکلات دیگری برایش خواهد داشت). یا اینکه اگرمجلس کوتاه بیاید که حتما با دخالت آقای خامنه ای خواهد بود، آقای احمدی نژاد تبعات آن را که به شکل اعتراضات بزرگ مردم خواهد بود گردن رهبری بیندازد و در درگیری با مردم حسب معمول سعی کند که خود را کنار بکشد. سرنوشت این لایحه درروزهای آینده یکی ازشاخص هایی است که به ما نشان خواهد داد که اختلافات درون حکومت به چه سمتی می رود وتوانایی آقای خامنه ای برای حل این مشکلات تا چه حد است.
موضوع چهارم: آگاهی حکومت ازاحتمال تصویب قطعنامه ای دیگرعلیه ایران
آقای "بروجردی" نماینده مجلس درمصاحبه ای مطرح کرده که حداکثراین اتفاقاتی که دردنیا دارد می افتد، قطعنامه چهارمی است که علیه ایران تصویب خواهد شد. اخباری که بعد از سفرآقای جلیلی - وعلیرغم این که گفت سفرش به چین سفرموفقی بود- به گوش مقاماتی مثل آقای بروجردی رسیده یا به رسانه های دنیا درز کرده، نشان ازاین دارد که چینی ها حرفهای کلی زده اند و حداکثر قولی که به آقای جلیلی داده اند این است که درکنفرانس دستپاچه ای که قراراست تا آخر این ماه درباره خلع سلاح جهانی درتهران برگزاربشود، نماینده ای بفرستند و شرکت بکنند که طبیعتا ازآن طرح های بی سرانجامی است که درهیچ جای دنیا تاثیری نخواهد گذاشت. ولی ماجرا را به سمت تحریم بیشترایران و قطعنامه جدید شورای امنیت می برد وچینی ها بیشتردرصدد گرفتن امتیاز از آمریکایی ها وغربی ها برای همراهی با این قطعنامه هستند.
موضوع پنجم: معرفی چهارآکسیون دیگر
ادامه بحث ما راجع به آکسیونهایی است که چند شب است داریم صحبت می کنیم.
اگرخاطرتان باشد صحبت کردیم که انواع آکسونهایی که اجرا می کنیم درخدمت چهارزیرهدف است: 1- مشروعیت زدایی ازحکومت 2- فرسایش حکومت وایجاد اختلاف درآن 3- تقویت همبستگی و مقاومت ملی 4- فلج سازی حکومت. هرکدام ازاین آکسیون ها به یک یا چند تا ازاین زیرهدف ها کمک می کند ومجوع آنهاباهم هست که می تواند ما رابه مقصد برساند. امشب چهارآکسیون دیگررا خدمتتان ارائه می کنم.
یک: بیرون کشیدن پول از بانکها. بخصوص درایران که بانکها دولتی هستد و پاره ای از آنها به سپاه و بیت رهبری وصل هستند مثل بانک پاسارگاد، بانک تات یا بانکهای خصوصی که روی آن دست گذاشته اند یا بانکهای دولتی مثل بانک ملی یا بانک ملت. وقتی که مردم پول شان را بیرون می کشند اختلالاتی را ایجاد می کنند که به فلج سازی حکومت یعنی هدف شماره 4 ما کمک می کند.این آکسیون یعنی بیرون کشیدن پول از بانک را قبلاهم تمرین کردیم.
دو: اعتصابات کارگری. من اعتصابات کارگری را مثل اعتصابات دانشجویی جداگانه ذکرکردم، برای اینکه درایران زمینه دارد و جنبش کارگری الان دردفاع ازحقوق کارگرها، حق سندیکای آزاد ومستقل، حق دریافت حقوق ومزایای به موقع که آلان ماه ها گاهی به تعویق می افتد تحرکاتی خوبی دارد وهم رهبران شناخته شده ای ازجنبش مثل آقای "اسلانلو" درزندان هستند. بنابراین اعتصابات کارگری جایگاه ویژه ای دارد. درپاره ای کشورها مثل لهستان به قول "میچ نیک" تئوریسن جنبش همبستگی وقتی که روشنفکرها با کلیسا و جنبش کارگری دست به دست دادند امکان شکست کمونیست فراهم شد. درهمه جای دنیا اعتصابات کارگری جای مهم و ویژه ای دارد.
سه: اعتصابات نمادین کوتاه مدت مثلا سی دقیقه ای. این هم می تواند همبستگی و مقاومت ملی را تقویت کند وهم به فلج سازی حکومت کمک می کند.دراعتصابات کوتاه مدت تمام مردم می توانند به دعوت مبارزان ما، زندانیان ما، رهبران جنبش و دست اندرکاران در یک روز خاص برای نمایش همبستگی و قدرت شان سی دقیقه هرجا هستند دست از کاربکشند. این بحثی است که بعدا راجع به آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.
چهار: کند کردن کارولنگ کذاشتن کاربا ظاهرقانونی. این اززمینه هایی است که می تواند به فلج سازی حکومت کمک کند و من شماره 4 را بیشتر درآن دخیل می دانم. این به "اعتصاب سفید" یا اعتصاب ایتالیایی معروف است. یعنی شما می توانید سرکارحاضر بشوید اما بخش کیفیت کنترل کارخانه ایراداتی بگذارد که محصول نهایی بیرون نیاید یا بخش برق مشکلاتی بگذارد که کارلنگ بشود یا کارمندها به دلایلی سرکار، کارنکنند یا با کند کردن کاربازده نهایی را به تاخیر بیندازند. همه اینها مقدماتی است برای کاراساسی که اعتصابات را سراسری کند. راجع به این مباحث بازهم بیشتر صحبت خواهیم کرد.
تا فردا شاد و پیروز و موفق و سرافراز باشید.
به امید پیروز ایران و ایرانی.